Administration

eva hoffmannInstitutleder:

Eva R. Hoffmann
rum: 18.1.46 / 18.3.52
tlf: (+45) 35 33 11 28
eva@sund.ku.dk

 

Administrationscheffoto af peter dyrsting

Peter Dyrsting
rum: 22.3.5
tlf: (+45) 35 32 50 05
Mobil: (+45) 51 82 19 67
pdy@sund.ku.dk

Personaleledelse, økonomi, kommunikation, forskersupport, ISU

 

Eva R. Hoffmann, Institutleder 
(+45) 35 33 11 28, eva@sund.ku.dk

Jesper Q. Svejstrup, Viceinstitutleder for forskning
(+45) 22 49 64 09, jsvejstrup@sund.ku.dk

Hans H. Wandall, Viceinstitutleder for innovation
(+45) 23 84 01 56 / (+45) 35 33 55 53,  hhw@sund.ku.dk

Katerina Tritsaris, Viceinstitutleder for undervisning
(+45) 35 32 75 69, ktrit@sund.ku.dk

foto af ledergruppen
Jesper Svejstrup, Katerina Tritsaris, Eva Hoffmann, Hans Wandall

 

 

 

 

 

 

 

Peter Dyrsting Personaleledelse, økonomi, kommunikation, forskersupport, ISU
tlf: 35 32 50 05 /  51 82 19 67, pdy@sund.ku.dk, rum: 22.3.5

Mette Kjær Schou, Kommunikation og web, IT, personale administration, indkøb, forskersupport, arbejdsmiljø
tlf.: 35 32 77 45, mks@sund.ku.dk, rum: 22.3.16

Pia Keller, Personale administration. donationsordningen
tlf.:  35 32 63 67, pke@sund.ku.dk, rum 22.3.14

Thomas Astrup, budget og regnskab
tlf: 35 32 72 52, tastrup@sund.ku.dk​rum: 22.3.18

Marianne Rishede, praktisk support, donationsordningen
tlf.: 28 75 73 37, mrishede@sund.ku.dk, rum: 22.3.2

Elin Ølgaard, Centeradministrator ved Center for Chromosome Stability, CCS , donationsordningen
tlf: 35 32 73 18/ 93 56 51 93, ee@sund.ku.dk, rum: 16.1.44

Camilla Brolin Hjortkjær, Centeradministrator ved Center for Gene Expression (på barsel)
(+45) 35 32 77 59, cbh@sund.ku.dk, rum: 18.6.42

Torben Pedersen, Centeradministrator ved Center for Gene Expression (barselsvikar)
(+45) 35 33 24 53torben.pedersen@sund.ku.dk, rum: 18.6.42

HR-kontaktperson ved SUND-HR:
sund-hr-icmm@sund.ku.dk
Torben Pedersen, tlf.: 35 33 24 53/ 93 50 96 32, torben.pedersen@sund.ku.dk

Regnskabsmedarbejdere ved SUND-regnskab:
Lene Alexius Agersted, tlf  35 32 77 92, laa@sund.ku.dk, rum 33.5
Niels Jakob Lund Birn, tlf 35 32 83 08, niels.birn@sund.ku.dk, rum 33.5.84
Sarwat Amena Bakhsh​, tlf 35 33 43 46, sarwat.bakhsh@sund.ku.dk, rum 33.5
Simon Falk, tlf 35326556, simon.falk@sund.ku.dk, rum. 33.5

foto af administrationen
Thomas Astrup, Anne Due, Mette Vase, Mette Schou, Pia Keller

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Undervisningskoordinator
Katerina Tritsaris, tlf: 35 32 75 69  ktrit@sund.ku.dk, rum 18.6.44

Kursusledere/Øvelsesledere
Hanne Cathrine Bisgaard  (Cellens kemiske komponenter, f. medicin og odontologi)
Anne Nørremølle (Kursus i medicinsk genetik, f. medicin og molekylær biomedicin)
Niels Tommerup /Asli Silahtaroglu (Kursus i medicinsk genetik, f. odontologi)
Katerina Tritsaris (Kursus i celle- og vævsbiologi, f. medicin, odontologi og molekylær biomedicin)
Simon Bekker-Jensen (Kursus i celle- og vævsbiologi, f. medicinsk og teknologi)
Jørgen Olsen  (Kursus i bevægeapparatet og nervesystemet, f. medicin og odontologi)
Anne Nørremølle (Genetic medicine, f. molekylær biomedicin)
Lotte Vogel (Molecular biology and genetics, f. humanbiologi)

Laboratoriebetjente
Johnny Grandt (formand), tlf: 35 32 72 07, jgrandt@sund.ku.dk
Lars Bo-Nielsen, tlf: 35 32 72 07, larsn@sund.ku.dk
Sandie S. Miransky (konservator) tlf: 35 33 71 73, smiransky@sund.ku.dk